Як скласти тестові завдання: поради щодо підготовки та структури

У світі освіти тестові завдання відіграють важливу роль у визначенні рівня знань студентів. Правильно складені питання дозволяють виявити та перевірити навички та знання студента, а також допомагають викладачам оцінити загальний прогрес класу.

Складання хороших тестових завдань потребує певних навичок та знань про предмет. Важливо поставити правильні питання, які перевірятимуть та поглиблюватимуть розуміння матеріалу. Також необхідно врахувати можливість множинного вибору відповідей, щоб дати студентам можливість виявити свої знання та різні підходи до вирішення завдання.

Важливо пам'ятати, що тестові завдання мають бути об'єктивними та справедливими. Також вони мають бути різноманітними та уникати упередженості, щоб не спотворювати результати оцінки студентів. Щоб досягти цього, необхідно перевірити кожне завдання, щоб переконатися, що воно відповідає поставленим цілям та вимогам курсу чи іспиту.

Як правильно скласти тестові завдання
1Визначте мету тестового завдання
Ви повинні розуміти, яку інформацію ви хочете отримати від кандидата у результаті виконання завдання.
2Виберіть відповідний формат завдання
Розгляньте різні формати завдань, такі як тести з вибором відповідей, завдання з розгорнутою відповіддю та практичні завдання, та виберіть той, який найкраще підходить для перевірки потрібних навичок.
3Складіть питання з правильними відповідями
Сформулюйте питання та надайте кілька варіантів відповідей, включаючи правильну. Переконайтеся, що відповіді коректні та не допускають двозначності.
4Встановіть правила виконання
Визначте час, доступні ресурси та інші правила виконання завдань. Переконайтеся, що всі умови зрозумілі та чітко описані.
5Проведіть тестування завдання
Перед тим, як запропонувати завдання кандидату, перевірте його самостійно або попросіть когось іншого перевірити його. Переконайтеся, що завдання правильно оцінює навички, які вам потрібні.

Які форми тестових завдань існують?

Челишкова) [2, 3, 6, 7, 9, 11, 13,14] розрізняють чотири форми тестових завдань: закрита, відкрита, на встановлення відповідності та визначення правильної послідовності. У тестових завданнях закритої форми необхідно вибрати одну відповідь із кількох запропонованих.

Скільки часу має займати тестове завдання?

Виконання тестового завдання має займати не більше двох-трьох годин: неоплачувана об'ємна робота відлякає фахівців

Чи можна додавати тестові завдання в портфоліо?

Ваше тестове завдання завжди можна потім додати до портфоліо та вже відгукуватись на інші вакансії. Також на етапі тестового ви зрозумієте, чи подобається вам ці завдання, а тестове зазвичай максимально наближено до бойового завдання.

Який вид тесту пропонує вибрати правильну чи неправильну відповідь?

Тестові завдання закритого типу передбачають різні варіанти відповіді на поставлене запитання: із ряду пропонованих вибирається одна або кілька правильних відповідей, вибираються правильні (або неправильні) елементи списку та ін.