Як оформити самовільну прибудову відповідно до законодавства

Самовільна прибудова — це незаконна, неофіційна або недозволена будова, яка неправомірно прилягає до головної будівлі чи об'єкту. У більшості випадків такі прибудови будуються без отримання дозволу від муніципалітету або інших правоохоронних органів.

Однак, не всі незаконні будови назавжди мають залишатися такими. У деяких випадках, власники таких будівель мають можливість легалізувати їх, оформивши відповідні документи та процедури. У цій статті ми розглянемо основні кроки та вимоги щодо узаконення самовільної прибудови.

Першим і найважливішим кроком у процесі легалізації є отримання дозвільної документації від муніципалітету чи інших правоохоронних органів. Для цього необхідно звернутися до відповідної організації із заявою про легалізацію незаконної будови. У заяві необхідно вказати всі необхідні відомості про прибудову – її розміри, матеріали, використання тощо.

КрокиОпис
Крок 1Підготувати документи
Крок 2Звернутися до місцевого управління
Крок 3Провести інспекцію
Крок 4Отримати погодження
Крок 5Укласти договір
Крок 6Виконати необхідні роботи
Крок 7Отримати акт виконаних робіт
Крок 8Реєстрація узаконеної прибудови

Для того щоб узаконити такий об'єкт сьогодні необхідно провести технічну інвентаризацію, виготовити техпаспорт, отримати рішення про присвоєння адреси та звернутися до Державної реєстраційної служби для реєстрації права власності.

Скільки коштує узаконити прибудову?

збирання, оформлення всіх наявних відомостей про об'єкт – близько 10000 р.; послуги із внесення даних до кадастру – від 20000 р.; довіреність, засвідчена у нотаріальній конторі – від 1000 р.; погодження та реєстрація прибудови та основного будинку – 20000 р.

Чи можна узаконити самовільну прибудову?

Можна узаконити самовільну споруду через муніципальну комісію з самобудов. Як альтернатива – звернення до суду. Але в цьому випадку потрібно бути готовим до того, що якщо будівництво буде узаконено, все одно доведеться сплатити штраф.

Що потрібно зробити, щоб узаконити самовільну споруду?

Легалізувати самовільні будівлі можна трьома способами:

  1. Офіційно отримати дозвіл на будівництво.
  2. Отримати рішення містобудівно-земельної комісії.
  3. Встановити право власності у судовому порядку відповідно до положень ст. 222 ЦК України.

Скільки коштує узаконити самобуд?

Ціна оформлення самобуду у Києві – від 28 500 грн., у Київській обл – від 20 500 грн..