Визначення сторін рівнобедреного трикутника | Назви сторін рівнобедреного трикутника

Рівнобедрений трикутник – це трикутник, у якого дві сторони рівні одна одній. Він відрізняється від звичайного трикутника тим, що має дві рівні сторони, звані основами, і третя сторона, звана висота.

Стандартні позначення для сторін рівнобедреного трикутника – це сторони, що з'єднують точки, в яких основи перетинаються третьою стороною. Одна з основ зазвичай позначається як "a", інша – як "b", а третя сторона – як "c".

Також рівнобедрений трикутник може мати два рівні кути. Кути, що лежать навпроти основ, часто позначаються як "A" і "B", а третій кут, що лежить навпроти третьої сторони, позначається як "C".

Отже, рівнобедрений трикутник має дві рівні сторони, які називаються основами, і третю сторону, яку називають висотою. Позначення для сторін – це "a", "b" та "c", а для кутів – "A", "B" та "C". Знання цих термінів допоможе вам краще зрозуміти та описати властивості та зв'язки в рівнобедрених трикутниках.

Як називаються сторони рівнобедреного трикутника
СторонаНазваОпис
ABЗаснуванняНайбільша сторона трикутника, зазвичай, нижня
ACБічна сторонаСторона, що прилягає до основи, не є висотою
BCБічна сторонаСторона, що прилягає до основи, не є висотою
AD*ВисотаПерпендикуляр, опущений з вершини A до основи BC

* точка D знаходиться на підставі, симетрично щодо вершини A, DAB – прямий кут

Що таке сторона трикутника?

Трикутник (в евклідовому просторі) – геометрична фігура, утворена трьома відрізками, які з'єднують три точки, що не лежать на одній прямій. Вказані три точки називаються вершинами трикутника, а відрізки – Сторонами трикутника.

Як називаються бічні сторони трикутника?

Рівнобедрений трикутник – трикутник, у якому дві сторони рівні між собою по довжині. Боковими називаються рівні сторониа остання нерівна їм сторона — основою.

Як називаються рівні сторони у трикутника?

Рівні сторони називаються бічними сторонами, А третя сторона – основою рівнобедреного трикутника. Трикутник, усі сторони якого рівні, називається рівностороннім. Теорема.