Суфікс "чик" або "щик": правила написання та семантичні відтінки

Російська мова рясніє різноманітними суфіксами, які служать для утворення іменників. Одним із таких суфіксів є -чик, який використовується для утворення імен чоловічого та жіночого роду. Однак, існує також суфікс -щик, який також утворює іменники.

Різниця між цими двома суфіксами полягає в тому, що суфікс -чик часто використовується для утворення зменшувальних і пестливих іменників. Наприклад, він додається до імен дітей або свійських тварин, щоб надати їм ніжнішого відтінку. Від слова "дім" утворюється слово "будиночок", від слова "дитина" – "дитина". Такі форми іменників створюють атмосферу теплоти та ласкавості.

Суфікс -щик ж використовується для освіти іменників, що позначають професії, рід діяльності або занять. Наприклад, від слова "писати" утворюється слово "письменник", від слова "готувати" – "кухар". Такі форми іменників дозволяють точніше і коротко позначити сферу діяльності людини.

СловоІз закінченням -чикІз закінченням -щик
Крижмачик+
Пельменник+
Булатчик+
Палачик+
Вантажівка+
Вантажник+
Стрільчик+
Стрілець+
Помічник+
Старшик+

Коли ставиться чик? А коли щик?

Якщо основа цього слова закінчується на літери Д, Т, З, С, Ж, то пишемо суфікс -ЧІК- (наприклад: перекладач утворено від слова переклад). В інших випадках пишеться суфікс -ЩИК-.

Коли використовується суфіксщик?

Суфікс "щик" утворює іменники "назв людини за її родом діяльності" (бляхар), а так само "предмета, який робить дії" (буксирувальник).

Коли перед суфіксом щик пишеться м'який знак?

М'який знак пишеться перед суфіксом -щик-у наступних словах: пильщик, кутник, покрівельник, прогульник, караульщик, М'який знак не пишеться перед суфіксом -щик- у наступних словах: ліхтарник, змінник, муляр, бетонщик, вигадник, поромник, карбувальник.

Які слова є із суфіксом щик?

Сторінки у категорії «Українські слова з суфіксомщик»

  • абразивник
  • аварійник
  • авіасаморобник
  • авіавикрадач
  • авіаційник
  • автогенщик
  • автогонщик
  • автозаправник