Що входить до складу меду: корисні властивості та поживні речовини

Мед – це смачне та корисне бджолине виробництво, яке люди використовують із давніх часів. Однак багато хто не замислюється про те, що саме складає цю солодку та липку рідину. Мед, як правило, містить величезну кількість корисних речовин, таких як фруктоза, глюкоза, вітаміни, мінерали та антиоксиданти.

Одним із основних компонентів меду є фруктоза – природний цукор, який швидко засвоюється організмом та є джерелом енергії. Глюкоза, що також міститься в меді, забезпечує швидке піднесення сил і підвищує фізичну активність.

Незамінним елементом у складі меду є вітаміни. Вони є органічні сполуки, необхідні нормального функціонування органів прокуратури та систем людського організму. У меді можна знайти вітаміни групи В, вітамін С та вітамін Е, які позитивно впливають на обмін речовин та зміцнюють імунітет.

Крім того, мед багатий на мінерали, такі як залізо, калій, магній, кальцій і марганець. Ці речовини необхідні підтримки здоров'я кісток, м'язів, серця та інших важливих органів. Як і вітаміни, мінерали покращують обмін речовин та сприяють нормалізації фізіологічних функцій організму.

Список складових меду представлений у таблиці нижче:

СкладоваОпис
ФруктозаПриродний цукор, що міститься у фруктах та меді
ГлюкозаПриродний цукор, що міститься у фруктах та меді
ВодаОсновний компонент меду, що забезпечує його плинність
Фруктові кислотиПриродні кислоти, що надають меду деяку кислинку
ФерментиБілки, що сприяють процесу ферментації меду
МінералиРізні мінерали, включаючи кальцій, залізо та магній
ВітаміниРізні вітаміни, включаючи вітамін C та вітамін В

Зокрема, до складу продукту входять залізо, мідь, калій, натрій, кальцій, хлор, магній та багато інших елементів. Цікаво, що у деяких сортах меду мікроелементи містяться у тій концентрації, що й у крові людини.

Що міститься у меді?

Мед містить велика кількість вітамінів: провітамін А, усі вітаміни групи В, вітаміни С, Е, К. Крім того, у ньому містяться такі мікроелементи, як магній, калій, кальцій, натрій, фосфор, хлор, сірка, цинк, йод, мідь, залізо . З погляду вуглеводного складу мед містить фруктозу та глюкозу.

У чому різниця між медом та цукром?

Мед містить менше фруктози та глюкози в порівнянні з цукром, але при цьому в ньому більше калорій. Пропорції глюкози та фруктози в меді та цукрі різні: цукор складається на 50% з фруктози та на 50% з глюкози, мед містить 40% фруктози та 30% глюкози, а також воду, пилок рослин, мінерали, включаючи магній та калій.

Який вид цукру у меді?

Залежно від походження медоноса варіюється вміст у меді глюкози та фруктози, що відбивається на його властивостях. Мед містить у середньому 80% цукрів, 85–90% яких складають фруктоза та глюкоза..

Чому у меді багато фруктози?

Вміст сахарози у складі меду у відсотковому відношенні невеликий приблизно від 1 до 6%. Сахароза потрапляє в мед з нектару і під впливом ферментів вона практично повністю розщеплюється на фруктозу та глюкозу.