Що означають L і N на блоці живлення: роз'яснення та пояснення

L та N на блоці живлення відносяться до проводів, які використовуються для підключення пристрою до електромережі. В електричній мережі існує два основних дроти: провід фази (L) та нульовий провід (N).

Лінія (L) являє собою провід, через який протікає змінний струм і який має напругу 220 В. Лінія є активним провідником, з якого живиться пристрій, і зазвичай представлена ​​проводом з кольором ізоляції варіанту чорного, коричневого або сірого.

Нуль (N) – це провід, який призначений для повернення струму до джерела живлення. Він з'єднаний із заземленням і має нульову напругу. Провід нуля зазвичай має синю або блакитну ізоляцію та служить для безпечного підключення пристрою до електричної мережі.

Підключення пристрою до електромережі з використанням правильної полярності L та N має важливе значення для безпеки та правильної роботи пристрою. Переплутавши дроти, можна створити небезпеку для користувачів та пошкодити сам пристрій.

Коли підключаєте блок живлення, зверніть увагу на позначення L і N і переконайтеся, що дроти правильно підключені до відповідних слотів. Якщо ви не впевнені у своїх навичках, рекомендується звернутися до професіонала для підключення.

Що таке L та N на блоці живлення?
На блоці живлення L і N – це позначення для фази та нуля відповідно.
Літера L (латинська буква "ель") на блоці живлення означає фазу, яка є подачею електричного струму.
Літера N (латинська буква "ен") на блоці живлення означає нуль, який є поверненням електричного струму.
Правильне підключення L і N на блоці живлення дуже важливе для безпеки та правильної роботи електроустаткування.
Неправильне підключення L і N може призвести до короткого замикання, перегріву та пошкодження обладнання, а також до небезпеки удару електричним струмом.
Тому перед підключенням блока живлення необхідно переконатися у правильній та надійній фіксації проводів L та N.

L – робочий провід (фаза); N – робочий нуль; PE – захисне заземлення. 7 черв. 2020 р.

Що означає NL на блоці живлення?

Роз'єм L і N: підключення мережевого кабелю 220 В. Фазу та нуль можна підключати у будь-якій послідовності. Роз'єм заземлення: підключення заземлення. Блок живлення здатний працювати без підключення заземлення.

Якою стороною вставляти блок живлення?

У такому випадку рекомендується забезпечити гарний загнутий килимок під корпусом комп'ютера, щоб уникнути попадання пилу та інших забруднень у блок живлення. Як правило, рекомендується встановлювати блок живлення кулером донизутак як це менше дає навантаження на систему охолодження і допомагає охолодити компоненти.

В якому положенні має бути перемикач на блоці живлення?

Вимикачі блоків живлення повинні стояти у положенні OFF (вимкнено).

Що буде якщо переплутати фазу та нуль на блоці живлення?

Якщо переплутати фазу та нуль при підключенні, то замість фази буде розриватися нуль, тоді як освітлювальний прилад залишиться, хоч і без напруги, але з активним проводом.