Що не варто казати шахраям: поради від експертів

У нашій сучасній цифровій епосі, коли інтернет грає величезну роль у нашому повсякденному житті, обман і шахрайство стають все більш поширеними. Ось чому так важливо бути пильними і не потрапляти в пастку шахраїв, які намагаються викрасти ваші особисті дані чи обдурити вас на гроші. Одним із найефективніших способів захистити себе є знання того, що говорити шахраям, а що краще опустити.

По-перше, ніколи не повідомляйте шахраям свої особисті дані, такі як номери банківських карток, адресу проживання чи номери соціального страхування. Компанії, з якими ви маєте справу, не попросять вас надати ці дані по телефону або електронною поштою. Шахраї часто використовують таку інформацію для крадіжки вашої особи чи фінансових коштів.

По-друге, будьте обережні, якщо вас просять зробити будь-які фінансові перекази або надіслати гроші комусь невідомим. Перед тим, як переказати гроші, переконайтеся, що ви дійсно знайомі з одержувачем та перевірте його справжність. Не довіряйте незапланованим дзвінкам, прохачам пожертв або пропозиціям про виграш із величезною сумою грошей.

І нарешті, будьте обережні при розкритті інформації про себе в соціальних мережах або під час розмови з незнайомими людьми по телефону. Шахраї можуть збирати інформацію про вас, використовуючи ці дані для того, щоб видати себе за вас або використовувати вашу ідентичність у шахрайських цілях.

Шахраям не треба говорити:
Паролі
Пін-коди від банківської картки
Своя адреса проживання
Особисті дані
Номери банківських рахунків
Інформація про сім'ю та близьких

Про те, що не можна казати незнайомцям, розповів фінансовий аналітик Олександр Болтян для UBR. У телефонній розмові заборонено називати особисті дані, номер банківської картки, пароль (пін-код), код CVV, а також озвучувати кодове слово, яке ви вигадали під час випуску картки в банку.4 січ. 2023 р.

Які слова не можна говорити шахраям?

Фахівець пояснює, що у розмові шахраям ніколи не можна говорити слова "так", "ні" та "я". Зловмисники збирають такі голосові портрети. Тому голосові дані надавати в жодному разі не можна. Найкраще скинути дзвінок і не розмовляти з такими людьми.

Які фрази не можна говорити телефонним шахраям?

Власов зазначив, що у розмові не можна вимовляти слова «так», «ні» та «я». Експерт вважає, що зловмисники часто записують голос співрозмовника. Потім запис можуть використовувати у своїх цілях. – Шахраї зараз збирають наші голосові портрети, і вони збирають фрази, які ми говоримо, – попередив Власов.

Яка інформація потрібна телефонним шахраям?

Яку інформацію не можна повідомляти співрозмовнику телефоном Шахраям часто потрібні дані карт, коди підтвердження із СМС, паролі для входу в інтернет-банк. Співробітники банків ніколи не вимагають такої інформації. Для перекладів часто потрібні лише номер телефону або картки. Жодних кодів із СМС або CVV-кодів не потрібно.