Куди розвиватися Project Managerу: 5 сфер застосування навичок та компетенцій

Project Manager – це висококласний фахівець, який має величезний обсяг знань та навичок в управлінні проектами. Але його розвиток не обмежується лише цим, і він має можливість просуватися кар'єрними сходами і покращувати свої навички, щоб стати затребуваним і успішним фахівцем у світі бізнесу.

Перший крок у кар'єрі Project Manager – це освоєння основних засад управління проектами. На цьому етапі необхідно придбати знання про планування, організацію, контроль та укладання проектів. Також важливо навчитися комунікувати з командою та клієнтами, керувати ризиками та ресурсами.

Подальше зростання професіонала пов'язаний із комплексним використанням отриманих знань та навичок. Project Manager може стати експертом у певній галузі, заглибившись у специфіку проектів, пов'язаних із цією сферою. Такий фахівець буде затребуваний у компаніях, що працюють у цій галузі, та зможе розширити свої професійні горизонти.

Пік розвитку Project Manager досягається в тому випадку, якщо людина стає високооплачуваною та шанованою експертом в галузі управління проектами. Він може стати директором з розвитку бізнесу, керівником відділу проектів чи викладачем вишу. Крім того, можливий перехід на найвищі рівні управління у компанії, наприклад, на посаду CEO або керівника відділу стратегічного планування.

НавичкаОпис
КомунікаціяВміння ефективно спілкуватися з командою, клієнтами та зацікавленими сторонами
ПлануванняСтворення та управління планами проекту з урахуванням ресурсів, термінів та бюджету
ЛідерствоЗдатність вести команду, мотивувати її та досягати поставлених цілей
Аналітичне мисленняВміння аналізувати складні ситуації, знаходити рішення та приймати виважені рішення
Управління ризикамиОцінка ризиків та розробка стратегій для їх мінімізації чи усунення
Знання методологійРозуміння та використання різних методологій управління проектами, таких як Agile, Waterfall, Scrum та ін.
Технічні знанняЗагальне розуміння технологій та процесів, пов'язаних з проектом

Яке кар'єрне зростання у проджект менеджера?

Класичний кар'єрний шлях проект менеджера, це щаблі молодший-середній-старший (Junior-Mid-Senior) проект менеджер, потім менеджер програми (Program Manager), потім старший програм менеджер (Senior Program Manager), а потім портфоліо менеджер (Portfolio Manager).

Де може працювати менеджер проджекту?

Project Manager (проджект-менеджер, проджект) – це спеціаліст, який керує проектами. Проекти можуть бути з будь-якої сфери: IT, маркетинг, будівництво, музичні, кіно-, промислові, сільськогосподарські та ін.. Будь-яка справа, в якій зайнято більше однієї людини, — це вже проект.

Скільки платять Project Manager?

У середньому менеджери проектів заробляють 130-160 тисяч рублів на місяць. Зарплата досвідчених фахівців, які керують відділами проектів, – 200 тисяч рублів і більше.

Скільки заробляє проект менеджер в Україні?

В середньому Project manager в Україні заробляє 28000 грн. Це медіана заробітних плат за даними з 967 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Project manager» та за запитами-синонімами «Менеджер проектів», «Проджект-менеджер», «Координатор проектів» та ін. за останні 3 місяці.