Чому ми полюбимо людину? Причини згідно з принципами Чалдіні

Роберт Чалдіні, відомий психолог і автор книги "Вплив: наука про збільшення доходів", досліджував безліч факторів, які впливають на те, чому ми любимо певних людей. Виявляється, існують певні причини, які змушують нас задовольняти і цінувати інших, і Чалдіні розкриває їх у своїх дослідженнях.

Одна з причин, через яку ми починаємо любити іншу людину в челдініанському прочитанні, пов'язана з належністю. Людині подобається бути частиною групи або команди, а коли інша людина запрошує нас бути поряд з ними, ми відчуваємо приналежність. Це може бути зустріч із новими друзями чи партнером, який запрошує нас у своє оточення. Чалдіні пояснює, що прив'язка до нас обумовлена ​​тим, що наш мозок прагне соціальної власності.

Ще одним чинником, важливим для полюбити іншу людину, є взаємовигідність. Якщо людина робить щось добре для нас і нам вдається відплатити їй, це викликає позитивні емоції та зміцнює наші стосунки. Чалдіні звертає увагу на те, що проблема може виникнути, якщо ця взаємовигідність стане нерівноважною, оскільки це може призвести до розлучення через брак задоволення.

ПричинаОпис
Фізична привабливістьЛюди звертають увагу на зовнішність та фізичну привабливість інших людей.
ПодібністьЛюди схильні симпатизувати людям, які їм подібні за зовнішністю, характером чи інтересами.
Похвали та компліментиЛюдям подобаються компліменти та позитивні відгуки про себе, вони створюють гарний настрій та зміцнюють стосунки.
Співпраця та допомогаЛюди цінують людей, які допомагають їм у вирішенні проблем та підтримують їх у важких моментах.
ВзаємністьЛюди відчувають зобов'язання надавати послуги та повертати люб'язність, якщо їм було надано послугу або люб'язно.
ОднодумствоЛюди більше симпатизують тим, хто поділяє їх переконання, цінності чи інтереси.
Авторитет та експертністьЛюди довіряють людям, які мають авторитет і експертність у певній галузі.
ДовіраЛюдям подобаються люди, яким можна довіряти та на яких можна покластися.

Які поняття входять до шести принципів впливу?

Чалдіні називає у цьому розділі 6 принципів впливу чи «гармат», з яких людей можна спонукати прийняти те чи інше рішення: Взаємність; Обов'язковість та послідовність; Соціальний доказ; Влада та авторитет; Вона; Дефіцит.

Що вивчає психологія впливу?

Психологія впливу – це набір прийомів, який дозволяє змінити думку співрозмовника на користь людини, яка використовує ці прийоми. Вплив може бути вербальним та невербальним, до того ж співрозмовнику надається право на зворотний зв'язок.

Як перекладається слово психологія?

Психологія (від др.-грец. ψυχή "душа"; λόγος «вчення») – гуманітарна наукова дисципліна, що вивчає закономірності виникнення, розвитку та функціонування психіки та психічної діяльності людини та груп людей.

Скільки коштує книга Психологія впливу Роберт Чалдіні?

Ціна 448 грн. Психологія впливу 448 руб.