7 обов'язкових днів: як провести Масляну смачно та весело щодня

Масляна – це традиційне російське свято, яке відзначається на початку весни. За тиждень до Великого посту люди радісно зустрічають це свято, проводячи дні веселощів та частування. Протягом усієї Масляної є певні ритуали, які можна виконувати щодня.

Першим і найголовнішим звичаєм Масляної є приготування млинців. Щодня протягом усього тижня необхідно пекти свіжі та ароматні млинці, які символізують сонце та прихід весни. Млинці подаються з різними начинками та поливаються олією. Це не тільки смачний обід, а й спосіб зміцнити сімейні узи та насолодитися спілкуванням.

Ще одним традиційним заняттям на Масляну є катання з гірок на святкових масляних гуляннях. Масляні гірки будуються на найвищих пагорбах і діти та дорослі спускаються з них на спеціальних лижах чи санчатах. Ця весела розвага символізує сяйво сонця та радість настання весняних днів. Катання на гірках об'єднують учасників свята та приносять багато позитивних емоцій.

ДеньДія
ПонеділокВиготовлення млинців
ВівторокПриготування сирників
СередаВиготовлення пиріжків з капустою
ЧетверПриготування оладок
П'ятницяПідготовка олії
СуботаПриготування млинців з начинкою
НеділяСпалювання опудала

Що потрібно робити щодня Масляниці?

У масляний тиждень традиційно печуть млинці, влаштовують народні гуляння та спалюють опудало. При цьому щодня святкового тижня згодом набув своєї назви та особливих традицій. 20 лютого, понеділок – "Зустріч".

Які є традиції на Масляну?

Традиційні забави свята, крім спалювання опудала Масляної, – катання на санях, гуляння та застілля. У масляний тиждень печуть млинці та коржики – символи сонця та швидкої весни. Крім того, на Масляну поминають померлих, а млинці є однією з головних страв поминальної трапези.

Як правильно святкувати Масляну по днях?

  1. Понеділок – «Зустріч Масляної»
  2. Вівторок – "Заграш"
  3. Середа – "Ласун"
  4. Четвер – «Розгуляй»
  5. П'ятниця – "Тещини вечорки"
  6. Субота – «Золовкині посиденьки»
  7. Неділя – «Прощена неділя»

Що не можна робити у дні Масляної?

Згідно з повір'ями, в масляний тиждень не можна лаятись, злитися і поганословити. Навколо має панувати атмосфера веселощів та дружелюбності. Першого дня Масляної, щоб залучити удачу, не можна сумувати. Під час Масляної не можна зустрічати гостей у неприбраному будинку.