Які відчуття після ФГДС?

Яке самопочуття після ФГДС?

Яке самопочуття після ФГДС?

Фіброгастроскопія (ФГДС) є однією з найпоширеніших діагностичних процедур, яка дозволяє з’ясувати стан шлунка та дванадцятипалої кишки. Цей метод допомагає лікарю виявити патологію травного тракту у найкоротші терміни, і у більшості випадків це безболісно, але, яким чином люди відчувають себе після цієї процедури?

Більшість людей почуваються добре після проходження ФГДС, хоча відчуття можуть відрізнятися. Для деяких людей можуть бути деякі проблеми з глотком, а запах газу, який випускається в процесі, може бути дещо неприємним. Зазвичай ці симптоми є тимчасовими та зникають через декілька годин після процедури.

Незважаючи на те, що ФГДС може бути тривіальною процедурою, після проведення її варто дотримуватися певних рекомендацій. Лікар може попередити про обмеження щодо їжі та пиття в перші кілька годин після ФГДС та попередити про те, щоб у певних випадках контактувати з ним для отримання подальшої поради.

Перший день після процедури

Перший день після процедури

Перші кілька годин після ФГДС можуть супроводжуватися відчуттям дискомфорту в горлі та шлунку. Обмежена їжа і вода до процедури можуть викликати головний біль та головогрудну біль.

Не варто прискорюватися з їжею після ФГДС. Їсти можна тільки через 2 – 3 години після процедури. Тільки легкої їжі, яка не викличе занадто багато жовчі.

Також після ФГДС можна помітити тимчасове дзьобачення або багато пінистих слин (немає потреби хвилюватися, це звичайний ефект звуження м’язів в стравоході).

  • Експерти радять пити багато теплої води, щоб зволожити ротову порожнину та тіло загалом.
  • Також можна спробувати збавити рівень у печінці через чай з чорним пелюстком.
  • Якщо виникає який-небудь з побічних ефектів, зверніться до лікаря, щоб отримати індивідуальні поради щодо управління симптомами.

Пам’ятайте, що після ФГДС шлунок потребує відпочинку і не варто важливих рішень у перші дні після процедури.

Побічний ефектЩо робити
Біль у горлі та шлункуВідпочивайте, їжте легкої їжі та пийте теплу воду
Головний біль та біль у грудному відділіВідпочивайте, пийте багато теплої води та їжте легкої їжі
Дискомфорт в шлункуМожна спробувати пити чай з чорним пелюстком для зменшення рівня жовчі в печінці

Наступні дні після ФГДС

Легка нудота та дискомфорт – найбільш поширені відчуття після процедури ФГДС. Після проведення дослідження, у пацієнта може виникнути відчуття гладкої свіжості в ротовій порожнині, слабка нудота та дискомфорт у грудній клітці. В таких випадках, щоб полегшити стан після ФГДС, рекомендується відпочинок та спокійний режим.

Обмеження їжі та рідини – у перші години після ФГДС, рекомендується утриматися від їжі та рідини. Потім поступово можна почати розчиняти льодини. Починаючи з наступного дня після процедури, дозволяється звичайне харчування.

Чутливість в горлі – після ФГДС пацієнт може відчувати слабку біль та дискомфорт в горлі. Через це після процедури слід утримуватися від занять спортом та інтенсивних фізичних навантажень.

Постійний нагляд спеціаліста – після ФГДС пацієнту рекомендується постійно підтримувати зв’язок з лікарем для виявлення можливих ускладнень та швидкої допомоги, якщо виникнуть будь-які проблеми.

Уникати куріння та алкоголю – після ФГДС рекомендується уникати куріння та алкоголю на кілька днів, з метою попередження можливого загострення стану.

Дієтичні рекомендації – буває, що після ФГДС лікар дозволяє пацієнту дієту з м’якою їжею, яка допоможе попередити надмірну кислотність на шлункову стінку та сприяє швидшому одужанню.

Прийом лікарських засобів – якщо у пацієнта виникли симптоми, наприклад, біль, нудота або виражений рефлюкс, лікар може призначити ліки, які допоможуть зняти незручності та прискорити одужання.

За всяких обставин, після ФГДС, пацієнту потрібно дотримуватися всіх рекомендацій лікаря з метою швидкого та успішного одужання, та по можливості вести здоровий та активний спосіб життя.

Рекомендації після ФГДС

Рекомендації після ФГДС

Після ФГДС можуть виникнути деякі неприємні відчуття і симптоми, такі як легка нудота або біль в горлі. Це пов’язано з впливом проведеної процедури на стінки шлунка та стравоходу. Тому, слід дотримуватися деяких рекомендацій для повільного повернення до звичайного стану.

Заборона їжі та пиття на період спостереження. Після ФГДС, лікар порадить утриматися від їжі та пиття впродовж кількох годин. Це дозволить стінкам шлунка та стравоходу відновитися після втручання і не створювати додаткового тиску на них.

Уникання фізичного навантаження. Після процедури, рекомендується утримуватися від фізичного навантаження, яке може збільшити кровообіг та тиск в шлунку. Це може спричинити біль і дискомфорт.

Терміново звернутися до лікаря про побічні ефекти. Якщо виникнуть другі симптоми, такі як кров’яні виділення з рота або біль в грудях, слід звернутися до лікаря для оцінки стану здоров’я.

Дотримання дієти. До того, як відновиться до нормального стану, слід дотримуватися дієти та не споживати жирну, важку, гостру їжу, кислі та газовані напої та алкоголь

Постільний режим. Необхідно ретельно дотримуватися постільного режиму та відпочивати більше, так як звичайний режим може призвести до погіршання самопочуття.

Дотримання цих рекомендацій допоможе прискорити відновлення після ФГДС та запобігти комлікаціям.

Що робити, якщо виникають ускладнення?

Що робити, якщо виникають ускладнення?

Після ФГДС можуть виникнути деякі ускладнення, які потребують негайної медичної допомоги. Якщо у вас виникли наступні симптоми, негайно звертайтеся на допомогу до лікаря:

  • сильний біль у грудній клітці;
  • відчуття сплутаності, ледве помітна мова;
  • понос з кров’ю;
  • нудота і блювання з кров’ю;
  • несвіжий подих, втрата свідомості.

Якщо виникає сильний біль у грудній клітці, негайно зупиняйте ФГДС і зверніться до лікаря. Якщо відчуття сплутаності, ледве помітна мова, тут треба також реагувати швидко. У разі поносу та блювання з кров’ю, потрібно швидко надавати медичну допомогу, оскільки вони можуть бути ознакою кровотечі зі стравоходу. Якщо виникає нудота, блювання або понос після процедури, також потрібно звернутися до лікаря.

Важливо! Після ФГДС існує ризик розвитку післяопераційних ускладнень, таких як перфорація стравоходу або кровотеча зі стравоходу. Тому, якщо у вас виникають будь-які незвичні симптоми, не відкладайте візит до лікаря!

Питання та відповіді

Який час потрібний для проведення ФГДС?

Найкраще робити ФГДС на порожньому шлунку, тому вам потрібно прийти на процедуру поранку на голодний шлунок, тобто не їсти та не пити мінімум 6 годин.

Чи боляче проведення ФГДС?

Під час ФГДС вам буде введений мінімальний обсяг знеболювання, тому процедура є безболісною. Однак, після ФГДС може з’явитися легкий дискомфорт в горлі та шлюнку.

Чи можна їсти та пити після ФГДС?

Після ФГДС вам необхідно дотримуватися дієти наступні 2-3 години. Тобто, протягом цього часу не можна їсти та пити. Пізніше, вам можна буде повернутися до звичної їжі та питва.

Чи потрібно ліжко після ФГДС?

Після ФГДС вам рекомендовано стежити за своїм самопочуттям. Якщо ви відчуваєте себе хорошою, то відповідно ліжко не потрібно. Однак, якщо ви почуваєте слабість чи запаморочення – вам краще помилуватися у ліжку протягом наступних годин 2-3, доки знеболювання не спаде повністю.